DOPRAVA A PLATBA KONTAKTY REGISTRACE

KOŠÍK
je prázdný
jednorázová sleva: 0%
pro slevu 2% zbývá nakoupit za: 2000 Kč
Akční nabídka Sportovní výživa Fitness stroje Sportovní literatura Sportovní oblečení Činky a závaží
rychlé vyhledávání:
poradna

imunita

  autor: Pavel Ch.   •   datum: 17:50 15.03.2017
 Dotaz:
Ahoj, mám takový problém. Už tři měsíce chodím do posilovny, ale jelikož už poslední 3 roky mám polypy v nose a všechny vedlejší dutiny mám prorostlé. Na operaci se mi zrovna nechce. V létě normálně sportuji a docela mi fyzická zátěž na ten nos pomáhá. Jenže mám oslabenou imunitu a ať se nažím jak chci, tak ji něják moc nezlepšuji. A teď k dotazu, když chodím do posilovny, tak jsem začal být častěji nemocný. Nemyslím si že to ty výkony něják ovlivňuje. 3 měsíce a nabral jsem kolem 6 kg. Ale protože jsem teď častěji nemocný, chci se zeptat jestli na to je nějáká prevence. Jím zdravě a mám i přísun vitamínů. Jenže když příjde nějáká výkonostní zátěž, okamžitě jsem naprosto unavený i po dlouhém a kvalitním spánku a to vede k nemoci.

 Odpověď:
Dobrý den,

děkujeme za zajímavý dotaz. Asi Vám problém zcela nepomohu vyřešit, ale zkusím Vám dát pár rámcových nápadů a zkušeností. Najití řešení budete stejně nakonec muset najít sám. Věřím však, že se Vám to podaří.

Polypy - osobně jsem je asi před 10 lety také měl. Doktorka mi řekla, že jsou to takové malé puchýřky v dutinách, které produkují rýmu (hlen). Mě ta rýma ničila v jednu chvíli už natolik, že ani kdejaký specialista nevěděl co se mnou (posílali mě od doktora k doktorovi). Po trojích ATB, která nezabrala, jsem se pro operaci rozhodl. Operace zabere cca 1-3 dny v nemocnici a pak asi 14 dní bez sportu. Operace pomohla. Pokud jsem dobře pochopil princip, tak oni ty polypy (puchýřky) ze sliznic strhnou.

Řekli mi, že se polypy mohou po 3-5 letech opět ukázat a že budu muset operaci absolvovat opakovaně. Jak píši, je to cca 10 let a zatím je to dobré. Kdyby bylo třeba, šel bych na operaci opět. Zejména z toho důvodu, že se mi po operaci značně celkově ulehčilo. Myslím, že by to mohl být i Váš případ. Samozřejmě se rozhodněte sám, zda operaci podstoupit.

Mám za to, že polypy, respektive rýma, kterou produkují, mohou být i dílčí příčinou únavy a snížení imunity (pořád Vás to zahleňuje a celkově Vás to brzdí). Nic méně, myslím, že polypy jsou i ukazatelem toho, že v těle není něco v pořádku, resp. že se tělo s něčím neumí vypořádat. Co je to "něco" je však těžko určit a bude asi na Vás, zda se Vám to někdy podaří vypozorovat. Může to být nevyhovující strava nebo jen jedna její složka (jste například alergický na mléko a mléčné výrobky, pšenici, ...), může to být nadměrný stres, může to být alergie, může to být nevhodné ovzduší nebo prašné prostředí ve kterém se pohybujete či pracujete, a spousta dalších možností. Popřípadě to může být kombinace více faktorů dohromady - ve výsledku se s nimi tělo nedokáže poprat a ony se začnou někde projevovat (polypy).

Osobně se nebráním ani pohledu čínské medicíny - možná máte zablokovány některé energetické dráhy a tělo nefunguje tak, jak má. Specialista by Vám je měl umět zprůchodnit. Touto metodou se moc běžných lékařů nezabývá, takže budete muset hledat lékaře praktikujícího čínskou medicínu.

Principy na bázi čínské medicíny, avšak s moderním technickým přístupem, používají v Naturcentru Salvea. Změří Vám "průchodnost energetických drah těla" a poté Vám je "profouknou". Celá procedura je příjemná, vlastně u toho celou dobu jen ležíte nebo sedíte. Je to vždy na 1 - 3 hod. Návštěvy je dle potřeby třeba opakovat. Vše si platíte sám, nehradí to zdravotní pojišťovna.
(sweb.cz/diagnostika.html#utm_source=poradna&utm_medium=mail&utm_campaign=p297…)
(na této stránce píší, že řeší záněty, sníženou imunitu, opakované infekce dýchacích cest... ).
Mám s nimi osobní zkušenost. Je to jiný přístup ke zdraví než má běžný lékař. Nevnucuji Vám to, jen dávám typ na alternativní řešení Vašich problémů. Jsou schopni Vám říci, na co jste alergický, co z jídla Vás brzdí a co Vám naopak nevadí. Je pak už jen na Vás, jak s informacemi naložíte (zda změníte jídelníček, vynecháte Vaše konkrétní alergeny,...).

Shrnutí a některé varianty řešení:
1) Operace Vám dokáže vyřešit akutní část problému. Můžete na ni chodit každých 5-10 let a být spokojen.

2) A nebo můžete teď zajít na operaci (vyřešit rychle akutní problém). A pak pokračovat hledáním příčiny tvorby polypů (například přes zmíněnou čínskou medicínu nebo Naturcentrum). Toto hledání je na delší dobu - ale já v něm vidím zajímavou možnost, jak zkusit předejít další operaci. Když poznáte své tělo a nebudete mu dělat to, co mu vadí (jíst věci, které mu vadí, vynecháte prašné prostředí,...), nebude Vás zlobit. Je to dost o Vašem přístupu k životu.

3) Můžete operaci vynechat a jít pouze tou delší cestou. Bylo by to krásné a elegantní, myslím však, že v dnešní uspěchané době je to z uvedených tří řešení to nejméně praktické. Ale možné je.

Nejpraktičtější řešení mi přijdou pod body 1) nebo 2). Osobně praktikuji řešení z bodu 2) - tzn. rychle jsem vyřešil problém a pak se nad sebou zamyslel (resp. nad tím, co je příčina).

Máte před sebou pěkný oříšek. Určitě ho však rozlousknete.

Hodně zdaru.
Aleš
 

Souvisejicí dotazy:


Nebyly nalezeny žádné související dotazy a odpovědi
Klíčová slova:
,imunita,imunita
 
Odebírat novinky o slevách!
PODPORA
777 003 333
po - pá: 7:00 - 14:00
info@strongbody.cz
O NÁKUPU
OSOBNÍ ODBĚR
A1 SOLUTION, s.r.o.
Strongbody.cz
Tyršova 96
276 01 Mělník
SLEDUJTE NÁS!
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
(c)2003-2019 Strongbody.cz - provozuje A1 SOLUTION, s.r.o.